Jak utrzymać ciało w zdrowiu – wstęp do odchudzania

Wpis ten będzie miał charakter typowo informacyjny, jako że chciałbym podać kilka faktów, które wiążą się ze zdrowym stylem życia, z odchudzaniem.

W obecnych czasach, kiedy wszyscy żyjemy w niesamowitym tempie, modne (szczególnie na wiosnę) stało się szybkie odchudzanie. Okazuje się jednak, ze nie jest to takie proste. Dlaczego? Z powodu naszego stylu życia. I tutaj kółko się zamyka. Co należy zatem zrobić, aby przeprowadzić udaną kurację odchudzającą? Co jest potrzebne?

  • Duża dawka samozaparcia tudzież samodyscypliny. Czynniki te są niezbędne w podejmowaniu każdego wyzwania. Nie tylko tego związanego z utratą wagi, ale jakiegokolwiek innego. Osoba o mocnym postanowieniu, ale o braku chęci do jego zrealizowania nie osiągnie nic poza zmarnowanym czasem i nierzadko pieniędzmi.
  • Odpowiedni tryb życia. Tak – mówię tutaj o kwestiach poruszanych na początku, a które to dotyczą przede wszystkim odżywiania oraz aktywnego wypoczynku (wszelkiego rodzaju spacery, truchty, czy jazda na rowerze). Osoba, która cały dzień siedzi za biurkiem nie będzie miała dobrych wyników kuracji odchudzającej z powodu braku ruchu.
  • Wspomagacze. Wspomagaczem w kuracji zmierzającej do zdrowego i pięknego ciała może być każdy środek, który odpowiada za zwiększenie metabolizmu oraz zmotywowanie do większego wysiłku fizycznego w ciągu dnia. Takim produktem może być znany wszystkim ultra slim.
  • Trener, koleżanka bądź jakakolwiek osoba, która będzie kontrolowała nasze dokonania. Tak – każdy człowiek pracuje, ćwiczy czy też wykonuje inne czynności efektywniej, kiedy ma nad sobą kogoś, kto da mu porządnego kopa w chwili, kiedy nic mu się nie chce, czy też pochwali wtedy, kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze rezultaty.
  • Dieta. Odrobinę punkt ten podchodzi pod ten z numerem 2, jednak jest to tak ważne, że postanowiłem napisać odrębny punkt. każda kuracja powinna być połączona z odpowiednią dietą, którą powinien ułożyć nam dietetyk lub w ostateczności my sami. Nie musi być to nic skomplikowanego. Na początek zacząłbym od unikania wysokokalorycznych potraw, potraw bogatych w tłuszcze (a wiec wszelkiego rodzaju smażonek) oraz dostarczeniu organizmowi dużo białek (sery, ryby) a także witamin, które w dużych ilościach znajdują się w owocach i warzywach.

Tak w skrócie to byłoby na tyle odnośnie sprawdzonego i przemyślanego procesu odchudzania. Pozdrawiam

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. ciekawe spojrzenie na temat. Szczególnie 4 kropka. Nigdy nie pomyślałabym o tym, zeby pochwalić się komuś odnośnie mojej kuracji odchduzajacej, a wiadomo, zę wtedy mogłabyona mnie andzorować. Dzięki wielkie. Dobry start bloga – tak tyrzymaj.

  2. ja powiem tak od kilku lat chciałem schudnąc ale zawsze na chceniu sie konczyło. Dopiero kiedyz aczelismy sie odchudzac z moją dziewczyną razem i nawzajem kontrolowac dało to efekty. Poza tym raźniej jest razem biegac, czy jesc niskokaloryczne posiłki. Polecam takie wspólne odchudzanie;)

  3. Zacznijmy zwracać uwagę na to co znajduje się w naszym codziennym jadłospisie. Jeśli połączymy zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną to napewno nie tylko poprawimy samopoczucie,wzmocnimy cały swój organizm, ale zrzucimy zbędne kilogramy.Można naprawdę skutecznie schudnąć, ale trzeba konsekwencji i wytrwałości. Z czystym sumieniem mogę polecić bardzo dobrą dietę strukturalną Dr Bardadyna. Na niej całkowicie zmieniłam nawyki zywieniowe i zauważyłam jak nieodpowiedni tryb życia prowadziłam.

Dodaj komentarz