Życie w zdrowiu – niedzielni spacerowicze

Witam,

We wpisie tym (krótkim, aczkolwiek treściwym) postaram się napisać kilka słów na temat tego w jaki sposób można stosunkowo łatwo i bez zbędnych poświeceń utrzymać ciało w zdrowiu.

Obecne czasy charakteryzują się tym, że mamy do dyspozycji wiele udogodnień, które związane są przede wszystkim z obecnością aut, komputerów i innych gadżetów, a wystarczy chociażby pół godzinki codziennego spaceru, aby dodać swojemu organizmowi tak potrzebnego na co dzień ruchu i w rezultacie poprawić zdrowie, odporność, wzmocnić krążenie i oddziaływać pozytywnie na cały organizm.

praktykę taką mogą przykładowo stosować osoby, które mogą pozwolić sobie na pieszą wędrówkę z pracy do domu lub po zakupy lub chociażby w niedzielę po kościoła. Może wydawać się, że jeden spacer to mało, natomiast wcale tak nie jest. oczywiście lepszym byłoby codzienne jeżdżenie na rowerze, truchtanie, chodzenie na siłownię, ale daję sobie sprawę, ze jest to dla wielu ludzi niemożliwe. A taki spacerek? Przemyślcie to sobie. Tą formę „aktywnego wypoczynku” polecam przede wszystkim osobom pracującym w jednej pozycji ciała np w biurze, sklepie itd.

A może macie inny sposób na dodanie sobie sił witalnych? Podzielcie się nimi w komentarzach

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. przyda się dzięki. W sumie przypomniałeś mi o niedzielnych spacerach w parku, które odbywaliśmy z rodzinką kilka lat temu, a teraz ze względu na lenistwo czy też brak czasu jakoś o nich zapomnieliśmy. Chyba czas zacząć od nowa;)

  2. ja chodze codziennie do pracy i z pracy pieszo ( mam ponad 2 km) zwłaszcza rano dobrze mi taki spacer robi. Do tego co niedziele urządzamy sobie wycieczki rowerowe. Wsiłek na swieżym powietrzu dobrze działa na samopoczucie i kondycje. Zdecydowanie jestem zwolenniczką wysiłku fizyczneo na świeżym powietrzu niz np. na siłowni;p

  3. ja zdecydowanie preferuje jazde na rolkach. Jezdze z chłopakiem albo przyjaciółką. Fajna sprawa mozna spalic kalorie, poodychac swiezym powietrzem no i przy okazji pogadac sobie. Takie 3 w 1;p

Dodaj komentarz