Jak nabrać masy mięśniowej, czyli krótki poradnik dla chcących „przypakować”

Nad tym jak nabrać masy mięśniowej zastanawia się sporo osób, zwłaszcza mężczyzn. Można się o tym przekonać przeglądając różne fora i inne strony gdzie bardzo często pojawiają się tego typu pytania. Głównym warunkiem nabrania masy mięśniowej jest oczywiście trening. Nie może to być zwykły trening, musi spełniać kilka zasad. Trening powinien składać się z cyklów, pomiędzy którymi wskazana jest jednodniowa przerwa. Cykle zaś składają się z serii. Jedno ćwiczenie powinno mieć tylko kilka powtórzeń a nie kilkanaście, ale z jak największym obciążeniem.

Ćwiczenia powinno się wykonywać na sztangach albo hantlach jak np. wyciskanie sztangi, czy przysiady ze sztangą. Ważne jest, żeby pamiętać o przerwach między ćwiczeniami. Powinny one trwać kilka minut. Warto także robić sobie dni wolne od treningu. Wbrew pozorom takie przerwy wpływają korzystnie na nabranie masy mięśniowej.

Jeżeli nie bardzo wie się, jak ułożyć plan treningowy można skorzystać z przykładowych planów dostępnych w Internecie lub skorzystać z pomocy osoby, która zawodowo się tym zajmuje. Oprócz treningu bardzo pomocne jest stosowanie odżywek na masę. Na rynku jest spory wybór.

Jednym z bardziej popularnych i polecanych suplementów tego typu jest Metadrol. Odżywka ta jak zapewnia producent nie ma w swoim składzie substancji niedozwolonych, więc można ją bezpiecznie stosować. Główne zadania Metadrolu to przyśpieszenie przyrostu masy mięśniowej, większe możliwości fizyczne, mniejsze zakwasy oraz szybsze tempo spalania tkanki tłuszczowej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Wasze komentarze:

  1. ja na poczatku ciwczylem według własnego planu trenigowego ale efekty były marne. Daltego zdecydowałem sie na trening pod okiem specjalisty. Do tego biore matadrol i troche juz przypakowalem.

Dodaj komentarz